Masožravé rostliny na lithops.cz

Zpět na domovskou stránku

Historie stránek

7.9.2010
Povedlo se zase doplnit fotografie několika druhů, které jsem měl nafocené do šuplíku a díky své lenosti jsem se k tomu dostal až teď. Doplnil jsem tyto druhy :
Drosera platystigma, Drosera pycnoblasta, Drosera sewelliae, Drosera silvicola a Drosera spilos.

15.6.2010
Drosera gibsonii, úspěšně druhým dnem kvete. Je to vskutku velmi pěkná trpaslice :). Dále byly doplněny obrázky Drosera miniata "Coomalo form".

13.6.2010
Tak vývoj květenství u 
Drosera gibsonii, úspěšně postupuje.

28.5.2010
Včera jsem nafotil další premierovou kytičku - Drosera gibsonii, tak si ji užijte. Dál jsem zprovoznil novou návštěvní knihu, protože jsem zjistil, že poskytovatel předchozí verze ukončil svou činnost a odkaz vedl na nesmyslný obsah.

27.5.2010
Aby nezůstalo jen u planých slibů, tak jsem dnes nahrál fotografii gemmu Drosera citrina.


26.5.2010
Po více než roční odmlce se vracím k rozpracované práci na tomto webu.  Rád bych dodal, že tento výpadek neměl snad vážnějších dopadů na sbírku, a tak se můžete v nejbližších týdnech těšit na fotografie chybějících druhů, včetně fotografií Drosera gibsonii nebo Drosera sp. Narrikup.  Tento poslední rok jsem dokončoval dálkové studium vysoké školy. V rámci své bakalářské práce jsem zase o kousek postoupil při fotografování mikroskopem, což se časem promítne i do obsahu tohoto webu.

21.3.2009
Po velmi dlouhé odmlce se mi povedlo nafotit další premiéru ve sbírce. Na web přidávám fotografie Drosera leioblastus
Další novinkou je dokoupení domény http://rosnatky.cz, která je s obsahem tohoto webu svázána lépe než lithops.cz . Do budoucna plánuji ještě doplnit tyto stránky o anglickou jazykovou mutaci, která by měla být dostupná na http://pygmydrosera.eu/ 

16.10.2008
Přidány fotografie dalších druhů. Drosera lasiantha, Drosera mannii, Drosera miniata, Drosera leucostigma, Drosera nitidula.


3.7.2008
Přidány fotky Drosera paleacea ssp. trichocaulis
16.10.2008
Přidány fotografie dalších druhů. Drosera lasiantha, Drosera mannii, Drosera miniata, Drosera leucostigma, Drosera nitidula.


3.7.2008
Přidány fotky Drosera paleacea ssp. trichocaulis


2.7. 2008
Doplněny fotografie Drosera dichrosepala, Drosera helodes, Drosera hyperostigma, Drosera parvula, Drosera stelliflora

28.4.2008
Doplněno pár fotografii Drosera pedicellaris, připravuji se na premieru ... Dále obsáhle nafocena Drosera eneabba, 2 klony. Klon B vykazuje na květech abnormalitu v podobě tentakulí na okraji okvětních lístků.

13.4.2008
Dočasně odstavena Návštevní kniha. Objevili ji roboti a komentáře plné SPAMu  přibývaly denně po desítkách .

11.4.2008
Do sekce Návody jsem přidal stručný návod na výsev a pěstování tropických rosnatek a rosnatek se zimovacími pupeny


8.4.2008
Doplněna fotografie Drosera leucoblasta . Tento druh u mě ve sbírce čekal na kontrolu, protože zdroj ze kterého gemmy pocházely uváděl, že se jedná pravděpodobně o jiný druh. Naštěstí tomu tak není
Dále letos už kvetly Drosera pycnoblasta, Drosera scorpioides, Drosera dichrosepala, Drosera helodes, Drosera barbigera, Drosera sewelliae, Drosera callistos a velká premiera byla u Drosera eneabba. Vše je doufám dostetčně fotograficky zachyceno, teď už to jen zpracovat pro web.

14.3.2008
Doplněny fotografie Drosera paleacea ssp. paleacea


27.2.2008
Dnes tu má premieru Drosera grievei. Toto byl další adept na rivizi ve sbírce.

26.2.2008
Premieru si dnes dala Drosera citrina. Tím pádem všichni, kteří ode mně tuto zimu získali gemmy si mohou být klidní, že tento druh byl dobře určen.


25.2.2008
Přidána jednoduchá návštěvní kniha pro zpětnou vazbu. Pokud najdete nějaké chyby, nepřesnosti, nebo budete chtít jen napsat, že se Vám stránky líbí/nelíbí, pak můžete zde

24.2.2008

Doplněny fotografie D. androsacea , D. callistos, D. citrina, D. closterostigma, D. echinoblastus, D. ericksoniae.

19.2.2008
Doplněny fotografie D. nitidula ssp. allantostigmaD. barbigera

18.2.2008
Rekonstrukce stránek - přidány první snímky trpasličích rosnatek D. enodes, D. grievei a D. scorpioides .
Doplnil jsem seznam platně popsaných trpasličích rosnatek, vycházel jsem z již hotového seznamu Davida Franka, který jsem doplnil.